jól elmaradtam a velem megesett programok elmesélésével, uh itt az ideje pótolni hiányosságaim :)
márc. 27. Kelenföldi erőmű- kombi ciklusok óra keretein belül. tavaly elég sokat foglalkoztam az erőmű történelmével, helyzetével egy beadandó kapcsán, ezért sok újat nem mutatott a dolog, azt leszámítva, h élőben még nem láttam gázturbánát, hőhasznosítókazánt, meg gáztüzelésű forróvízkazánokat, csak fotókon. nos élőben se sokkal izgibb a dolog :P
akit esetleg érdekel, az erőmű jelenleg menetrendtartóként üzemel (erőművek leggazdaságtalanabb üzemmódja, de hát a MAVIR a játékmester, ő dönt...) ha jól emlékszem 1952 óta tartja ezt a hálátlan szerepkört. ami érdekesség még /kívülállók számára is/,h az üzemterület jelentős része, magyarán gyakorlatilag minden régi épület, ipari műemlékvédelem alá esik, így sajnos nem lehet átalakításokat végezni az épületeken, a gépészetnek kell igazodnia a hely adottságaihoz, így gyakorlatikag eszetlenül össze van nyomorgatva minden kütyü belül. alig férni el gyalogszerrel a csövek közt. (pedig én nem vok se széltébe, se hosszába egy akkora darab emberke :P )
a képen a mérnökjelöltek okulnak, én is ott vok, csak kitakar a sok sudár legény :P
lapozzunk, április 2. Audi- Elektomos meghajtás
erről pár szót már írtam, nem akarom ismételni önmagam, m kb az vt a lényege a dolognak, amit ecseteltem
szép és hasznos vt, h mire még nem tudom, de nem fog ártani, ha látnak ilyen helyeken is :P
a fotó imádott egyetemünk IB épületében készült. nem látszok de ott vtam az egyik felső sorban :P
és akkor már egészen közel a vég, azaz a post vége: a tegnapi Gellért-hegyi víztározó, és KFKI-AEKI látogatás
ESZK-s szervezés, hajnali 8ra a Sánc és Hegyalja út találkozásánál vt jelenés. innen felmentünk a tározóhoz. A GellérthegyiGruber József víztározó Budapest legnagyobb víztározó medencéje. A Hegyalja út, a Sánc utca és az Orom utca által határolt terület alatt fekszik. 1904-ben épült, 1974 és 1980 között bővítették ki mai méretére. Két zongora alakú medencéből áll, melyek tárolókapacitása 2 × 40 000 köbméter. A medencék alakjából kifolyólag a víz folyamatosan áramlik, ezáltal a minősége nem romlik. Az összfelület 2 × 5000 négyzetméter, a medencék födémszerkezetét 2 × 106 db pillér tartja, a falai 35 cm vastagságúak.
a fotó egy üvegfal mögül készült, nem különösebben sikerült jól, de azért a lényeg látható. kb. 6 m magas vt a vízoszlop, de. 10 óra ez a leeresztés kezdete.
ami közérdekű lehet itt, h hideg van benn :) építészetileg nem egy szépség, de meg van a romantikája :)
vtak a gépházban, szép vatag csövek, nyirkos hideg, mint Cherny Vah-ban és tisztaság.
a vezetőnk egy kedves nyugdíjas úr vt, de h őszinte legyek a keresztnevére nem emlékszem, uh hívjuk Liptai úrnak :) kedves történeteket mesélt, egy valódi élmény vt a körbevezetése :)
ezután vt másfél óra hatásszünet ami alatt ki kellett érni Csillebércre a KFKI-hoz. had ne részletezzem a BKV-t :) épp h kiértünk:)
ott csoportos beléptetés, egy rövig tájékoztató után megnéztünk 2 labort, és a reaktort.
nem különösebben estem hasra tőle, m Pakson is hasonlókat látott az ember, meséltek pár kutatásról, mutattak reaktortér elrendezést, vezénylő panelerdőt, sajnos nem hatódtam meg annyira :P szép vt a környezet, bájos kis épületek, sok ibolya, gólyahír meg egyéb gazocska virított a szigorúan lekerített füves területeken, de szép vt :)
egynek megtette. innen nincs fotó, nem kaptam még meg. majd utóbb lesz :)
ennyi. ezzel helyrehozottnak tekintem elmaradásaimat. akit mélyebben megérintett vmelyik téma, írjon, vagy hívjon meg egy kávére és órákat mesélek róla:) akár kicsit szakmaibb szemlélettel is /gyanítom, h statisztikailag elenyésző az energetikus/gépész beállítottságú látogatóm :P de javítsatok ki ha tévednék/
Utolsó kommentek